Rodzaje parapetów

Parapet jest dopełnieniem okna i elementem chroniącym ściany domu. Bardzo ważne jest to z jakiego materiału został wykonany gdyż istotne jest aby w efekcie był efektywny a nie tylko solidny i trwały.

Wpływają na kompozycję elewacji dlatego powinny być zharmonizowane z jej innymi elementami: materiałem użytym do wykończenia ścian, okryciem dachu, cokołem. Mogą wyróżniać się na tle ściany bądź stapiać z nią w zależności od zastosowanego materiału. Bez parapetów okna wyglądają jakby były niewykończone. Jeśli są w takim samym kolorze jak okno, wyróżnione barwą są podstawą okna, tworzą z nim całość to są oparciem dla niego. Parapety doskonale sprawdzą się jako półka na kwiaty czy inne różności tworząc przy tym piękne aranżacje okienne. Dużą rolę odgrywa też szerokość parapetu.

W dzisiejszych czasach często pełni on funkcję dodatkowej półki, na np. kolekcje szklanych wazonów, mis itp. Nisko ulokowany szeroki parapet może też pełnić funkcję siedziska. Nie należy zapomnieć że oprócz funkcji estetycznej spełniają wiele innych ważnych.

Źródło: http://www.tdparapety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>