Konstrukcja okien

Konstrukcja okien z pozoru wydaje się dziecinna prosta. Składają się z szyby, klamki oraz ramy. Jednak należy zwrócić szczególną uwagę, aby wszystkie te elementy były ze sobą zgrane. Ma to na celu zapewnić bezpieczeństwo z ich użytkowania, zapobiec przedostaniu się wody z zewnątrz jak i również utracie cennego ciepła.

Głównym wyzwaniem podczas ich produkcji jest właściwy dobór gazu, który zostanie umieszczony pomiędzy dwoma szybami. Jego właściwości muszą uniemożliwić zbyt szybkiej wymianie energii pomiędzy dwoma środowiskami. Prosto mówiąc, aby ciepło nie uciekało. Dużą skutecznością stanowią gazy szlachetne, których jednak w czystej postaci się nie używa. Są to natomiast różnego rodzaju mieszaniny, które dopiero zostają wtłoczone w pustą przestrzeń pozbawioną niepotrzebnego powietrza.

Uszczelnienie jest również ważnym czynnikiem, by ta kluczowa mieszanka gazów nie miała szans ulotnić się i pozbawić tym samym okien ich głównej zalety. Same szyby muszą być odporne i wytrzymałe, ze względu na trudne warunku pogodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>