Parapety aluminiowe

Parapety aluminiowe zwykle stosuje się jako podokienniki zewnętrzne. Produkt ten wchodząc na rynek miał zastąpić parapety blaszane.  Dzięki użyciu blach aluminiowych parapety są sztywniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Do zalet tychże parapetów należy niewątpliwie zauważalna wyższa odporność na korozję w wieloletnim użytkowaniu w porównaniu między innymi do parapetów stalowych. Są one jednak wrażliwe na związki chemiczne, co jest nieuniknione z połączeniu z kwaśnymi opadami. Aby uchronić się przed tą wrażliwością, aluminium powlekane jest poliestrem i twardymi lakierami, dostępnymi niemal w każdym kolorze, dzięki czemu wyglądem może przypominać miedź czy stal antyczną. Możliwy jest również rodzaj powierzchni: gładki lub tłoczony.

Mimo iż materiał ten nie tłumi dźwięków, posiada wiele zalet. Parapety aluminiowe są funkcjonalne, łatwe w montażu i nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Na ich korzyść przemawia również łatwość czyszczenia i atrakcyjna cena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>